Elu ilma toiduta

Autor: Kaido Pajumaa

Kuidas võiks arst regeerida, kui sa otsustad mitte süüa järgmised 30 päeva ning minna siis arsti juurde kurtma, et väga halb on olla, pea on halbu mõtteid täis ning pidevalt on tunne, et elu ei ole elamist väärt? Kas sa usud, et arst kirjutaks sulle retsepti või soovitaks uuesti sööma hakata?

Kui sa valisid viimase variandi, oled sa õigel teel ning sa saad oma elu muuta. Nüüd ja kohe, siin ja praegu.

Eelnev mõistulugu peegeldab suurepäraselt meie elusid ka tegelikkuses. 90% inimestest ei ole oma eluga rahul ning nad ei oska oma olukorda ka parandada. Nad elavad oma elu, kurdavad raskuste üle ning otsivad sageli vastuseid lahendusteks isegi selgeltnägijatelt. Mis on nende tegelik mure? Nad on loobunud õigest toidust, millega toita oma alateadvust, et see oleks terve.

Me ju ei lähe arsti juurde kurtma oma rasket saatust, kui me otsustasime ise teadlikult mitte süüa 30 päeva. Aga me läheme baari kurtma oma saatust, kui me otsustasime ise teadlikult mitte mõelda õigeid mõtteid 30 aastat.

Meie keha ei suuda olla toiduta kauem kui 40 päeva. Juhul, kui 40 päeva jooksul taastada õige ja tasakaalustatud toitumine, suudame me ellu tagasi ärgata. Oma alateadvust oleme ilma toiduta, ilma elukütuseta hoidnud võib-olla 40 aastat, aga see on ikkagi veel meile armuline ning hoiab meid elus. Kuigi jah, 40 eluaastaks on üldjuhul negatiivsete mõttemustrite tagajärjel meie keha piisavalt saastunud, et hakata looma eneses ebaterveid nähtusi nagu vähk, südameatakk ja muud hästi tuntud haigused. Miks me seda teeme? Miks teevad inimesed teadlikke ennasthävitavaid otsuseid?

Sest see on mugav. On mugav mõelda oma probleemidest. On mugav olla ohver ning kurta kõikidele, kui raske elu meil on. Ning on mugav tunda hirmu tuleviku ees. Aga samas on see kõik nii valus.

Kui sa oled 30 päeva nälginud ning oled viimasel piiril ja soovid hakata ellu tagasi pöörduma, siis sa ei saa hakata kohe sööma rasvaseid toite ning hamburgereid. Parem oleks samm sammult hakata uuesti toitudega sõprust tegema, et keha harjuks jälle toitainetega. See on raske, kuna meie maitsemeeled ütlevad meile: „Söö, söö, söö!“. Me peame ennast sel perioodil kontrollima ning sundima käituma targalt.

Kui me oleme 30 aastat mõelnud valesid mõtteid, ei saa me üleöö oma elu muuta. Ka see on protsess. Me peame alustama väikeste sammudega, et hakata enda mõttemustreid muutma. See on raske ning vaevaline, kuna peame ennast pidevalt kontrollima ning sundima, et käituda targalt.

Aga üks asi on selles mõistuloos sarnane. Nii füüsilisest kui vaimsest ahervarest tagasi inimeseks võtab aega 30 päeva. 30 päevaga harjub sinu organism sööma jälle kõiki toite, mida oled harjunud sööma. Ning 30 päevaga suudad sa oma domineerivaid mõttemustreid muuta viisil, et esimesed märgid positiivsest muutusest on garanteeritud ning tänu muutuvatele mõttemustritele on edasi liikumine üha lihtsam.

Arstist ei ole kummalgi juhul abi. Me ise oleme oma elu tohtrid. Me ise teeme teadlikke valikuid. Iga päev. Täna otsustad sa, kas soovid järgmised 30 päeva ilma toiduta olla. Usun, et mitte. Ära siis otsusta täna ka järgmised 30 päeva laastavate mõtetega olla. See on sinu valik. Otsusta kohe.

Be Sociable, Share!
Kaido Pajumaa on ettevõtja, blogija ning enesearendamise entusiast. Peale esimese ettevõtte pankrotti hakkas Kaido otsima vastuseid küsimusele: "Kuidas leida tasakaal ning meelerahu igapäevaelus?". Täna juhib Kaido mitmeid uusi projekte nagu enesearengublogi www.sisekosmos.ee, lastekaupade jae- ning hulgimüügifirma www.imeasjad.ee, rahvusvaheline puidust lastekaupade bränd Lily & Tommy NB! Soovid leida püsivat meelerahu? Siit leiad TASUTA meditatsioonikursuse www.meditatsioonikursus.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 549

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga