Eesti mündimüüjad

Autor: Kälver Kilvits

1. Tavid – lai valik kuld/hõbemünte, lisaks info metallide kohta ning konsultatsioon. Saab tellid nii koju kui ka kätte kohapealt kontorist.
2. Eesti pank – peamiselt küll meenemündid, kuid usaldatav riigiasutus. Konsultatsioon ja lisainfo kasulikkuse kohta puudub.
3. Mündipood – lai valik nii investeerimismünte kui ka meenemünte. Natuke vähe infot kasulikkuse kohta. Võimalik kätte saada postiga ja kontorist.
4. Eesti koguja – pakutakse peamiselt meenemünte ja teisi kogumisobjekte. Mõningat infot, isiklik kogemus puudub.
5. Meenemündid – mitte just väga usaldatava välimusega veebileht. Lai valik Eesti meenemünte.
6. Eesti mündiäri – vähene valik münte, saadetakse vaid postiga. Tellida võimalik 1 münt korraga, millele lisandub postikulu 50kr. Kontorist pole võimalik münte kätte saada – väideti, et mündid tulevad Leedust.

Valides usaldusväärset edasimüüjat:

Kuna väärismetallide turg on väga eriline siis usaldatava edasimüüja leidmine väga oluline.

1. Hea diiler pakub alati lisaväärtust – info, kursus, konsultatsioon või midagi taolist.
2. Usaldatav diiler tarnib kauba õigeaegselt – mõistliku hinna ja preemiaga.
3. Madalaima hinna pakkuja pole alati parim diiler!

On juhtunud, et edasimüüjad, kes oma hinnad väga madalale surusid, meelitamaks kliente, ei suutnud nõudlust rahuldada, jättes kliendid laokile.

See kahjuks on ala, mis takistab paljusid inimesi ostmast väärismetalle. Inimesed suhtuvad väga skeptiliselt kellegisse, kes räägib läbi telefoni, paludes neile raha saata ja seejärel oodata väärismetallide tarnet.

On väga haruldane, et midagi läheb valesti ja peaaegu kõik vahendajad on hea mainega. Siiski nagu igas eluvaldkonnas ilmneb ka pettuseid.

* Minu kogemus näitab, et ausaid diilereid on kerge märgata kasutades tervet mõistust.
* Peab ka mainima, et pettused avalduvad tavaliselt tsükli lõpus, milleni on umbes nii 7-8 aastat aega.
* Eelmise väärismetallide tsükli lõpul hakkas levima kampaania „Osta kulda ja hõbedas allpool spoti hinda“, mis oli selge petuskeem, kuna kes müüb odavamalt kui ise ostab? Iga terve mõistusega inimene jätaks sellise edasimüüja sinnapaika. Kuid siiski mõned inimesed, kes nägid selles head tehingut said külma peale seda kui firma kuulutas välja pankroti.
* Praegused levinuimad petuskeemid on peamiselt seotud pabermetallidega, mitte füüsiliste müntidega. (igast hoiukontod, kes ostavad metallid sinu eest, ning hoiustavad sinu eest – hoiustustasusid küsimata.)

Kui sinu edasimüüja vastab nendele kirjadele võid südamerahuga nautida väärismetallide tõusujõudu.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 403

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga