EAS ja Tallinna Ettevõtlusamet hüvitavad enamiku Eesti Ekspokeskuse püsinäitusel osalevate ettevõttete kuludest!

Autor: Eesti Ekspokeskus

Lennart Meri Tallinna Lennujaamas asuvas Eesti Ekspokeskuses (www.estonianexpocenter.com) on võimalik püsinäitusel osalemisel küsida toetust EASilt ning Tallinna Ettevõtlusametilt.

EAS hüvitab kuni 70 % näitusel osalevate ettevõtete kuludest.

Kuna uue määruse kohaselt toetab EAS ka välispartneritele suunatud, kuid Eestis asuvaid püsinäitusi, siis saavad individuaalprojektiga Eesti Ekspokeskuse näitusel osalejad küsida kompensatsiooniks kuni 50% ja ühisprojektiga kuni 70% ekspordi arendamise maksumusest. Toetuse minimaalne summa on 4 000 eurot ja maksimaalne summa 160 000 eurot ühe projekti kohta.

Toetusega seoses on Eesti Ekspokeskus koostamas oma näitusel osalevate ja tulevate ettevõtetega EASile ühistaotlust ekspordi taotluse saamiseks. Ühistaotluse korral saavad toetust taodelda Eestis äriregistrisse kantud äriühingud, Eestis mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse kantud ettevõtlust edendav mittetulundusühistu või sihtasutus.

Hetkel avalduse esitamiseks kindlat tähtaega ei ole, seega võivad ettevõtted oma ühistaotluse esitada neile sobival ajal. Kui ettevõte ei leia aega, et taotlust ise koostada ja esitada, koostab ühistaotluse Ekspokeskuse konsultant. Ühistaotluse tarvis on vaja otsustada, kui kaua soovitakse näitusel olla ja millise maksumusega reklaampinnal. Pärast seda võtab Ekspokeskuse konsultant ühendust ettevõttega, et küsida täpsustavaid küsimusi ja dokumente.

Tallinna Ettevõtlusamet toetab ettevõtteid kuni 958, 68 EUR- iga.

Kuna Eesti Ekspokeskus on lisatud 2011. aasta messikalendrisse, siis alates 10.01.2011 toetab ka Tallinna Ettevõtlusamet püsinäitusel osalevaid ettevõtteid kuni 958,68 EURiga ühe taotleja kohta kalendriaastas. Toetuse maksimaalne määr on 50% kompenseerimisele kuuluvatest kuludest.

Taotlusi võetakse vastu jooksvalt kuni toetuseks eraldatud rahaliste vahendite lõppemiseni. Viimane taotluse esitamise kuupäev: 17.11.2011.

Tallinna Ettevõtlusamet väljastab messitoetust eesmärgiga toetada Tallinna ettevõtjate osalemist Eestis toimuvatel messidel, mis on suunatud ärikontaktide loomisele, uute turustuskanalite leidmisele ning müügi edendamisele.

Toetus kantakse ettevõtja kontole pärast messil osalemist, ettevõtja poolt esitatud dokumentide kontrollimist ning messil osalemise aruande kinnitamist Ettevõtlusameti poolt hiljemalt ühe kuu jooksul alates kõigi nõutavate dokumentide laekumisest Ettevõtlusametisse.

Lisainformatsioon Eesti Ekspokeskuse näitusel osalemise ning näitust puudutavate toetuste kohta: info@estonianexpocenter.com

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 355

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga