dollari hülgamine

Autor: Kälver Kilvits

Dollar report – Nobeli preemia võitnud majandusteadlase Peter Diamond-i poolt.

Paljud majandusteadlased näitavad näpuga dollari poole – kaotanud üle kolmandiku oma väärtusest –, mis liigub ülehelikiirusega järsu kokkuvarisemiseni. Igaüks, kes omab dollareid või dollaritega seotud varasid istuvad ajapommil, mis tiksumas viimaseid minuteid. Arvestades massilist valuuta tekitamist Obama administratsiooni poolt vaid 18 kuuga pole enam palju aega ülemaailmse võidujooksuni dollarist põgenemiseks.

Ma kutsun teid üles: loe seda kirja nüüd, sest kui ootad veel võib juba olla liiga hilja.

Vaatame nüüd lähemalt, mis on toimunud ja toimumas.

Obama & kompanii on kulutanud hoolimatult, et kontrollida panganduse, kindlustuse ja auto tööstuse intresse. Ühel hetkel Mr. Obama köhatas C-Spani uudistes „Meil on raha nüüd otsas. Me opereerime suurtes defitsiitides…“

Mitmeid kuid räägiti meile, et Obama plaanitud reformid ei ületa $787 miljardit. Nüüd Kongressi eelarve kontor tegi natuke matemaatikat ja avastas, et esimene abipakett tekitas juba $862 miljardi suuruse defitsiidi. See on ainult jäämäe tipp võrreldes sellega, mis on juba kulutatud.

Suurim partner Hiina on nüüd samuti aru saanud ja avalikult öelnud, et USA-l on käigud otsas. Kui me soovime veel hoida oma majandust üleval, siis ainsaks lahenduses on käiata trükipresse 24/7.

Nagu ma mainisin, dollar on juba praegu loovutanud üle kolmandiku oma väärtusest võrreldes maailma teiste nõrgenevate valuutadega. See ja teised asjaolud viivad möödapääsmatule järeldusele, et Lääne majandus ja turud närtsivad võrreldes Aasia tõusvate turgudega.

Samal ajal kui teised valuutad langevad kulla ja hõbeda vastu, siis dollar langeb 2x kiiremini.

Lõpptulemus – kui sa kohe midagi ette ei võta siis on sul hea võimalus magada üleminek maha ning seljuhul seisad silmitsi väärtusetu paberiga oma padja all.

Hea uudis on see, et sa ei pea istuma ja vaatama kuidas su varandus väärtusetuks muutub koos kõikide kaasmaalaste omadega. Sul on olemas võimalus kaitsta ennast ja lisaks sellele ka kasu võtta.

Isegi mega-investor Warren Buffet on öelnud, et meeletud kulutused ja raha loomine vallandab varsti valuutat hävitava inflatsiooni, mis on palju raskem kui 1970.

Tõlge: Aeg on dollarist kaduda!

Teine tõeliselt big–time investor Jim Rogers Time ajakirjale: „ Suurem osa maailmast ei tundu aru saavat, et valitsused hävitavad nii iseennast kui ka paberraha.“

Kas ma pälvisin Sinu tähelepanu? usun küll… sest see on vaid jäämäe tipp…

Jätkub….

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 404

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga