Dieet

Autor: Rene Poljakov

Oled sa vahel mõelnud, miks dieet ei kesta? Põhjuseid on loomulikult palju, kuid olen sulle kirja pannud 7 levinumat põhjust.

1. Mõni dieet on naeruväärne ja ei tööta

On palju populaarseid dieete, mis on üles ehitatud põhimõtteliselt “nälgimisele”. Kes ei oleks kuulnud midagi Atkinsi dieedist, kapsasupidieedist või hernesupidieedist? Nende abil on küll ajutiselt võimalik kaalu langetada, kuid hiljem tuleb kaal tagasi, tavaliselt enamgi veel.

2. Ebatervislik dieet

On liikvel mitmeid dieete, mis keelavad näiteks süsivesikute või rasvade söömise. Tegelikult peab aga toitumine olema tasakaalustatud ning keha peab vajalikus koguses saama kõiki toitaineid- valke, rasvu ja süsivesikuid, kuid õiges vahekorras.

3. Dieet ei pruugi sobida su elustiiliga

Paljud ei suuda järgida täpselt ettekirjutatud toidukava, sest elu on nii kiire ja selleks ei ole lihtsalt aega. See võib viia selleni, et lööd lihtsalt käega. Tegelikult piisab esialgu ka lihtsalt sellest, et teed natuke tervislikumaid toiduvalikuid. Hea on lisada ka pisut treeninguid.

4. Dieet on selline, et tunned ennast ebaõnnestujuna

Tihti kirjutatakse kohe dieedi alguses ette väga rangete piirangutega toidukava, mida on väga raske järgida. Toitumise liiga kiire ja järsk muutmine ei ole tavaliselt inimestele vastuvõetav ja see võib viia ebaõnnestumiseni. Tee esilagu vaid mõni väike muutus ja kui oled sellega kohanenud, liigu edasi.

5. Dieet tundub kallis

Kaalu langetamine on suur äri. Poodides müüakse väga palju erinevaid kaalu langetamise pulbreid, mis lubavad ulmelisi tulemusi. Tegelikult on parim vahend kaalu langetamisel mõistlik ja tervislik toitumine. Mitte ükski tablett ei kaota nädalaga seda, mida sa oled aastagakogunud. Sama tulemuse saavutad tasakaalustatud toiduga- lisaks jääb sul raha ka alles.

6. Dieet on ajutine

Dieeti on raske pidada eriti madala kalorsusega dieetidega. Isegi kui sa alguses suudad seda dieeti mingi aeg jälgida, siis varsti saab sul nälgimisest kõrini ja sa hakkad rohkem sööma. Tulemus on see, et kaalud lõpuks rohkem, kui enne dieediga alustamist. Seetõttu on vajalik dieeti pidades vähendada tasapisi kalorsust, mitte järsult.

7. Dieet pidades ei ole energiat

On tõsi, et kaalu kaotad sa vaid siis, kui sööd vähem, kui sa kaloreid kulutad. Kui sa kaloreid liigselt piirad, viid sa oma keha stressi ja tulemuseks on väsimus, energiapuudus ja lõpuks jpeatub ka kaalu langus. Selleks, et edukalt ja jäädavalt kaalu langetada, pead sa sööma! Ega ilmaasjata ei öelda, et süües saledaks.

Veel palju huvitavat leiad aadressilt http://www.kaalustalla.ee

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 422

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga