Club 147 snuuker piljard – Tule avasta endas elegants

Autor: Ahti Läheb

Artikli autor on: Eve Niemi

Kui paarkümmend aastat tagasi võis Eestis leida piljardilaua heal juhul vaid Ohvitseride majast või mõnest eesrindlikumast sanatooriumist, siis riigi iseseisvumise järel võis meil -paljude uute vaba aja veetmise vormide kõrval – lähemat tutvust teha ka piljardiga. Rääkides piljardist, peame silmas alajaotusena nii POOLI kui SNUUKRIT.

Healoomulise piljardipisikuga on kerge nakatuda ning seetõttu on ala harrastajaid suisa võimatu kokku lugeda. Mängulust ühendab nii mehi kui naisi, nii pühapäevamängijaid kui ka tõsisemaid harrastajaid, sealhulgas Eesti meitrivõistluste tasemel tegijaid.

Ahti Läheb kuulub nende hulka, kes kiid keskmisest tihemini peos hoiavad ning mängust rõõmu tunnevad – tõenäolist oli see põhjus, miks nad avasid hiljuti kesklinnas aadressil Kunderi 8a / Tartu mnt.33, uue eksklusiivse piljardiklubi Club 147.

147 punkti on snuukris maksimumpunktid ja kerge südamega võib maksimumpunktid ka Club 147-le välja jagada. Pehme vaibaga kaetud trepist saali astudes oleks nagu sattunud „mõnusa äraolemise maailma“ – lahke naeratuse saatel saab palitu märkamatult garderoobi valve alla paigutatud ning hoolikalt valitud muusikaline taust kutsub edasi astuma. Kui just muidugi enne mitte järele anda stiilse nahktooli kutsele, mille majesteetlikkust kaminasoojus ja luksuslikud padjad justkui rõhutaks… Või lasta end hoopis baaridaami säraval naeratusel leti äärde meelitada, et tellida klaasike kosutavat kokteili.

Interjööris on kõikjal tunda meistrikätt – stiil on pisiasjadeni paigas, miski ei mõju ülepakutuna. Luksuslikud tapeedid on valitud toon-toonis ning sulanduvad kokku väärispuidu ning marmoriga, klaasist küünlajaladki laudadel on otsekui kunstnikult tellitud. Ahti Läheb’i sõnul on aga kogu sisekujunduse on valminud Ahti Lähebi ja Decorest Disaini poolt ning vajalikud aksessuaarid ja sisekujunduselemendid on tellitud maailma erinevais paigust.

„Oleme valikud teinud kliendi soove, mugavust ja elegantsi silmas pidades“ ütleb Ahti Läheb. Ka joogid on parimad parimate hulgast: võimalus on nautida nii head värskelt röstitud kohvi kui ka suures valikus erinevat kvaliteet-teed. Kellel aga mõni möödalöödud pall sedavõrd kummitama jääb, et sellele mõeldes vajadust tunneb mõni mahv kasvõi sigarit tõmmata, siis on sellekski eraldi ruum. Ikka sama stiilne ja maitsekas kui klubi üldilmegi. Ning läbi klaasi paistavad konkurentide löögidki kätte ära.

Läheb’i sõnutsi on mängulauad väga kõrge tasemega. Nii näiteks on pool’i jaoks START-lauad toodud Venemaalt Novosibirskist ja Inglismaal valmistatud võistluskattega TITAN-snuukrilauad said paika pandud aga lausa laudadega koos kohale tulnud paigaldajate poolt.
Club 147 ongi Eestis ainuke klubi, kus suisa viis snuukrilauda.

„Meie sooviks on, et klubisse sobiks tulla ka kasvõi peale teatriõhtut ja mängida lõõgastuseks pool’i“ ütleb Läheb. Mis muidugi ei tähenda, et tulema peaks just valges triiksärgis ja musta kikilipsuga – niin nagu snuukrit on kirjutamata kokkuleppe kohaselt tavaks mängida valitseval maailmameistril John Higginsil ja teistel selle ala tippudel.

Kuid vaatamata sellele, kas tippujõudmine on juba käega katsuda või vajab tehnika veel täiustamist, tasub Club 147-sse tulla küll – kahel VIP-laual, mis vastavad maailmameistrivõistluste laudade kategooriale on eelnevalt kokkulepituna omaniku käe all võimalus ka mõningaid tehnilisi nippe omandada ja kõrva taha panna. Kes aga isikliku kii maagiasse usub, saab oma varanduse kenasti 16-le kiile mõeldud kappi hoiule jätta – ikka selleks, et järgmine kord hea võtta oleks. Samuti on klubil pakkuda kõik vajalik huvitava ürituse korraldamiseks – meeldivale teenindusele ja muusikalisele kujundusele lisaks maitsvad kokteilid ja suupisted ning muidugi pool ja snuuker. Jääb vaid seltskond ja mängulust kaasa võtta ning kohale tulla – tule ja avasta endas elegants!

www.club147.ee

club147@club147.ee

 

 

Be Sociable, Share!
Decorest Disain Salong : Liivalaia 21, E-R 11.00 - 18.00, L kokkuleppel, gsm 5047587, www.decorest.ee, decorest@decorest.ee, Decorest Disain

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 617

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga