Beanbags e. Kott-toolide ajalugu

Autor: maitlillemäe

Ajalugu
Kõik algas aastal 1960, kui kolm itaalia päritoluga disainerit tegid valmis uue kujundusega tooli mis haaras maailma nagu torm. Siiani väga populaarsed kott-toolid ja on saanud ajajooksul lemmikuks väga paljudele disaineritele üle kogu maailma. Igaüks lisab neile juurde midagi uut või töötab välja uuenduslikke disaini lahendusi, et see sobiks igale maitsele.
Originaalina loodud ühe Itaalia suurima mööbli tootja poolt, Zanotta, see innovatiivne disain avastati kogematta kui kotitäis graanuleid jäeti laoruumi. Seni tõestamata Gatti, Teodora ja Paolini väidavad ,et on kott-tooli leiutajad kuna nemad leidsid need graanulid mis olid laoruumi jäänud. Istudes sellele avastasid nad ,et graanulid võtavad kuju inimese järgi ja teeb istumise eriti mõnusaks. See revolutsiooniline avastus viis mööblitootmise järgmisele tasemele. Väga kiirelt alustati toolide tootmist, mis saadeti laiali poodidesse üle kogu maailma.
Kõige esimene masstoodetud tool oli tuntud kui „Sacco“, mis oli tehtud itaalia nahast pirnikujuga mis toetas ka pead. Kui algas masstootmine, sai see istumis moodus väga populaarseks peaaegu üleöö ja see „Suur Padi“ oli „pean saama“ toode igasse stiilsesse kodusse. 1970-ndatel suur kott-toolide buum pakkus paljudele disaineritele inspiratsiooni välja töödata unikaalseid kott-toole. See oli ka aeg kui hakati tootma kott-toole lastele mida saab lapiga puhastada või siis katet eraldi pesta. Lapsevanemad leidsid ,et lastele meeldib see tunne ja mugavus mida kott-toolil pakkuda on. Neile meeldis ka see fakt ,et kui kate saab mustaks, saab selle lihtsalt ära võtta ja pesta.
1980.a alguses hakkas kott-toolide populaarsus vähenema, toolide ohutuse kohta laste suhtes ,kes võivad viga saada kui endale graanuleid sisse hingavad. Olid mõned õnnetusjuhtumid kui laps oli end kott-tooli sisse mahutanud ja endale liiga teinud. 1990-ndatel oli see probleem leidnud lahenduse kui võeti kasutusele uued turmameetmed ,et see oleks noortele ohutu. Parem graanuli kott ja lasteturvaline lukk kindlustasi kott-toolide jätkuva populaarsuse. 90-ndatel uuenes ka materjal mida kasutatakse kott-toolide täitmiseks. Purustatud polüuretaan asendati vahtpolüstürooliga või PVC graanulitega ,mis pakkusid palju mugavamat istumist.
Viimastel aastatel on disainerid kasutama hakanud palju kvaliteetsemaid materjale toolide valmistamiseks ,et muuta kott-tool meeldivaks ka täiskasvanutele. Kasutades materjale nagu pehme 100% polüester on disainerid suunanud kott-toolide turustamise nõudlikumale turule ja on teinud kott-toolides luksuslikuks mööbliesemeks. Paljud poed on lisanud kott-tooli mööblisarjade hulka, perfektse lisana iga toa jaoks. Kott-toolide praktilisus on ajajooksul arenenud, kuna enamik katteid on pestavad ja palju vastupidavamad kui nende nahast eelkäijad mis kippusid purunema ja rebenema. Peale pikemat kasutamist tõmbuvad kotis olevad graanulid kokku. Selle jaoks on olemas täitekotid mis annavad teie toolile uue elu, nõtkuse ja mugavuse.
Tänapäeval leiate suures valikus erineva kuju, suuruse, värvi ja disainiga kott-toole ,et need sobiksid igasse kodusse. Mõned võivad olla juba eelnevalt vormitud istumiseks, mõned peatoega ja isegi käetugedega või siis tavaline kott. Bean Bag toolide maailm on arenenud ja laienenud jalatugedele, lamamistoolidele, tumbadeks ja isegi diivaniteks. Uusim kott-toolide vorm on lamamis ase koertele ,mis sobib nii sise kui välistingimustesse. Lihtne puhastada ja on veekindla kattega.
Kui te soovite oma kodu disaini uuendada siis kott-tool on ideaalne lahendus. Kott-toolid on vastupidavad.See , et nad peavad kaua vastu ja on kõige mugavamad ja mitmekülgsemad toolid mis teil kunagi olnud on.

Viide : http://www.kotttoolid.com

Be Sociable, Share!
Adminstraator / webmaster@artiklid.eu / Veebipunuja

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 554

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga