Artikliturundus tõstab mainet ja veebi külastatavust

Autor: peep laja

Mis on artikliturundus

Artikliturundus maailmas viimastel aastatel hoogu võtnud turundusviis. Kõige lihtsamini lahtiseletades toimib see järgmiselt: mingi organisatsiooni esindaja kirjutab regulaarselt lühiartikleid oma valdkonna teemadel, pakkudes sellega kasulikku informatsiooni teemast huvitatud inimestele.
Peale artikli kirjutamist selle autor teeb teose vabalt levitatavaks ja avaldatavaks (peaasjalikult internetis) – tasuta. Iga artikkel sisaldab lühiinfot ka selle artikli autori, tema ettevõtte ja teenuse kohta koos viitega tema veebilehele.
Artikliturundus on toob autorile ja tema ettevõttele kasu peamiselt kolmel moel: see aitab positsioneerida ennast kui eksperti oma valdkonnas, tuua veebile kvalifitseeritud külastajaid ja tõsta kodulehe positsiooni otsimootori tulemustes, mis viib külastajate arvu märgatava kasvuni.

Positsioneerimine

Kui artiklid on hästi kirjutatud ja pakuvad väärtust lugejale, siis nende autor positsioneerib end kui eksperti sel teemal. Kui autorit teatakse kui eksperti mingil teemal, siis teda kuulatakse, kui ta tulevikus sel teemal sõna võtab, tema käest küsitakse nõu ja tema teenuseid usaldatakse palju rohkem kui teiste tegijate omi, kes samal turul konkureerivad. Inimesed usaldavad eksperte, ja usaldus on üks peamisi põhjusi, miks keegi eelistab mingit teenust
Näide: Kelle valiksid oma ettevõtte meeskonna koolitajaks, Peen Vainu või Hubert Metsamaa? Kuna sa tõenäoliselt pole Hubert Metsamaast midagi kuulnud ja tead Peep Vainu ja tema koolitajamainet hästi, siis pole valikut raske teha. Mis juhtuks sinu müüginumbritega, kui sind peetaks oma ala Peep Vainuks?
Artikliturundus on lihtne ja odav võimalus saada tuntuks. Kui sa teed seda edukalt, hakatakse sinuga ühendust võtma, kui tahetakse arvamust sinu valdkonna kohta.
Igaüks võib saada eksperdi maine oma alal. Selleks ei pea omama doktorikraadi ja 30 aastat kogemust. Olulisem kui tiitlid ja numbrid on imago. Positsioneerimise tuum pole selles, kui suur ekspert ollakse, vaid kui suureks eksperdiks sind peetakse.

Veebilehe külastuste kasv

Kui keegi loeb sinu artiklit ja klikib viitele selle artikli lõpus ning satub sinu kodulehele, siis see külastaja on mitte lihtsalt külastaja, vaid kvalifitseeritud külastaja. Seda tüüpi külastajad märkasid sinu artiklis midagi, mis neile huvi pakkus, neil on tõenäoliselt positiivne arvamus sinust (kuna loetud artikkel õpetas neile midagi kasulikku) ja nad on palju varmamad kasutama sinu teenuseid.

Tehes oma artikli vabalt levitatavaks – iga soovija võib selle avaldada oma veebis – levib sinu sõnum ka kui viirus. Mida rohkemates kohtades see avaldatakase, seda rohkem silmapaare seda näeb. Kuna iga artikkel sisaldab ka viidet kodulehele, tõstab see kodulehekülje külastatavust – ja seda mitte ainult klikkide kaudu läbi artiklite.

Otsimootorid, nagu Google, järjestavad otsingutulemustes veebilehti autoriteetsuse järgi. Mida rohkem linke erinevatelt veebilehtedelt sinu veebile, seda kõrgema positsiooni see veebileht otsigutulemustes saavutab. Kirjutades uusi artikleid, mis on tasuta levitatavad, tekitad ka üha uusi linke oma veebile iga kord, kui see kuskil avaldatakse.

Kuidas artikleid levitada?

Alusta oma kodulehega ning lisa kommentaar, et seda artiklit võib vabalt kopeerida ja avaldada, tingimusel, et autoriinfo ja sisu jääb muutumatuks. Teiseks otsi üles artikliturunduse veebilehed, kuhu saad lisada artikli ja inimesed, kes otsivad tasuta sisu oma veebile, leiavad sinu loo. Kolmandaks proovi saada avaldatud erialases meedias, internetifoorumites ja uudiskirjades.

Kirjutades kasvõi artikli nädalas, mis on tühine ajainvesteering, võid end aastaga viia oma valdkonna tuntuimate tegelaste sekka. Mida selline maine teeks sinu äriedule, võib igaüks ise arvata.

Be Sociable, Share!
Peep Laja on http://internetmarketing.ee ">internetiturunduse ekspert. Peep koolitab internetiettevõtjaid ja aitab inimestel elada just sellist elu nagu nad ise tahavad – tänu internetiturundusele. Uuri mida sina enda heaks teha saaksid: http://internetmarketing.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 557

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga