Ajutiste töökohtade oht finantsolukorrale

Autor: autor

Tööturul on endiselt väga suure konkurentsiga, töötuse määr langes küll 2013. aasta II kvartalis Eestis 8,1%ni aga tasuvad ja pikaajaliselt kindlat töökohad on endiselt raskesti leitavad. Paljud inimesed on aga pöördumas tööjõu vahendusbüroode poole, et leida töökoht ja seda just välismaal. Tihtipeale tööjõu vahendusbüroode pakutavad oma loomult pigem ajutised välismaa töökohad võivad olla ehitustööst, kontoritööst kuni tehasetööni. Välismaal või Eestis esmapilgul kindlava töökoha leides olge aga ettevaatlikud. Need võivad olla tihtipeale ajutised. Seega olge ettevaatlikud, millised kohustused te võtate endale nende töökohtade tulule lootes.

Tööjõuturu konkurents ja äraootav olukord tekitab palju ebastabiilsust, mida tunnevad tihtipeale oma nahal just uued ja kõige kergemini asendatavamad töötajad. Uue töötajana ole seega ettevaalik laenukohustuste võtmisega. Oleme oma kiirlaenude võrdlusportaalide turundust teostades praktikas näinud erinevaid juhtumeid, kus välismaa uue töökoha leidmisel või Eestis värske töökoha saades hinnatakse enda hetkeolukorda liiga kindlaks ja kiirustatakse kiirlaenu võtmisega. Kiirlaenu ja teiste laenukohustuste võtmisel tuleks hinnata oma tulevikusissetulekuid põhjalikult, mitte hetkeemotsioonist lähtudes.

Sa võid leida ennast olukorrast, kus uue töökoha hoidmine nõuab sinult lisakulutusi, mille tegemiseks sul ei jätku finantsvahendeid ja kiirlaen tundub olevat ainuke lahendus. Sellisel juhul soovitame hinnata oma laenusummat ja uurige kaastöötajatelt ettevõtte kaadrivoolavuse kohta. Näiteks kaua keskmiselt uued töötajad püsivad, et saada aimu ettevõtte keskmise töötaja viibimise aja kohta. Vastavalt saadud informatsioonile ja töövaldkonna keskmist kaadrivoolavust arvestades mõelge ka läbi oma laenuprioodi pikkus. Mitmed kiirlaenu ettevõtted küll pakuvad ilma intressita laenusid aga nende võtmise perioodide osa tuleks kindlasti tutvuda põhjalikult ka tagasimaksmise tingimustega. Tasumata jäänud töötasu või ootamatult kaduv töökoht võivad teid peale töökoha kaotust seada palju raskemasse olukord koos tagasimaksmist vajava laenuga kui olite seda enne töökoha leidmist.

Be Sociable, Share!
Artikli autor on Ferratum kiirlaen. Ferratum Estonia OÜ alustas 2006.a. augustis esimese firmana SMS laenude väljastamist Eestis.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 332

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga