Ainult SEO pole piisav

Autor: peep laja

Täna internetiturunduse maailmas räägitakse palju SEOst (veebilehtede optimeerimine otsimootoritele) – ja kahtlemata see on väga oluline. Veebileht ilma külastajateta on kasutu. Lisaks veebiliikluse kasvatamisele on SEO veel sellepärast väga hea, et toob sinu kodulehele kvalifitseeritud külastajaid – inimesi, kes otsivad just sinu ettevõtte valdkonna teenuseid.

Samal ajal on oluline aru saada, et külastatavuse tõstmine ei ole eesmärk omaette, vaid vahend millegi saavutamiseks. Mis on sinu veebilehe eesmärk? Kas suurendada müüki? Ehitada tugevamaid suhteid klientidega? On äärmiselt tähtis, et sinu veebilehel oleks olemas konkreetne strateegia, mis määratleb nii eesmärgid kui selle kuidas need saavutada.

Enamik ettevõtted on huvitatud oma müügi suurendamisest – ja sinu veebileht võib olla sinu suurim müügi- ja turundusvahend. Selleks peab veebileht suutma genereerida potentsiaalsete klientide kontakte, et neid muuta klientideks. Ka parimatel veebilehtedel 95% kasutajatest ei osta midagi esimesel külastusel – ja see on veebiliikluse raiskamine. Mida rohkem külastusi sinu lehele ilma vastavate süsteemideta, seda rohkem külastusi sa raiskad.

On väga oluline, et suudaksid saada nii paljude külastajate e-maili aadressid, kui võimalik – aga pead neile midagi vastu andma. Parim strateegia on tavaliselt pakkuda külastajatele midagi väärtuslikku, mis sulle midagi ei maksa – nagu informatsioon või ekspertarvamus. Näiteks kui on tegemist kindlustusfirmaga, see võib pakkuda raporti “10 asja mida lihtsalt peab teadma elukindlustuse kohta” või “Kuidas valida reisikindlustust?”. Top 10 formaat on ennast tõestanud kui väga atraktiivne lugejale.

Kui sul on süsteemid e-mailide kogumiseks paigas, on järgmine samm suhete ehitame oma meililistiga. Uuringud näitavad, et tavaliselt on vaja vähemalt 7 kontakti potentsiaalse kliendiga enne kui ta ostmist tõsiselt kaalub. Saada oma prospektidele iga 2-3 päeva tagant kasulikku informatsiooni – ilma müügisurveta. Lihtsalt paku neile infot, mis on neile kasulik ja aitab orienteeruda sinu valdkonnas. See aitab sul tekitada usaldust, kuna ilma müügisurveta jagad kasulikku infot potentsiaalse kliendiga ning samas positsineerib sind kui eksperti sinu valdkonnas. Peale 7 kirja tee müügipakkumine: soodushind piiratud päevadeks ning näed, kuidas su müüginumbrid kasvavad.

Sinu äri edu internetis sõltub integreeritud lähenemisest. Alusta SEO-ga ja tõsta oma kodulehe külastatavust ning seejärel kasuta kõiki relvi oma turundusarsenalis. Loo hästi läbimõeldud kasutajakeskne müügitekst, mis haarab lugeja tähelepanu esimestest sekundidest. Loo efektiivsed süsteemid potentsiaalsete klientide e-mailide korjamiseks ja alusta suhtle loomist. Ilma eelmainitud punktideta ei kasuta sa oma potentsiaali internetis ära. Kui aga rakendad siin artiklis väljatoodud põhimõtteid, on sinu edu jätkusuutlik.

Be Sociable, Share!
Peep Laja on http://internetmarketing.ee ">internetiturunduse ekspert. Peep koolitab internetiettevõtjaid ja aitab inimestel elada just sellist elu nagu nad ise tahavad – tänu internetiturundusele. Uuri mida sina enda heaks teha saaksid: http://internetmarketing.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 434

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga