9 küsimust stilistile

Autor: jane pappel

9 küsimust stilistile.
1.Kuidas tekkis sul huvi kujunduse ja disaini vastus?
Ma arvan,et kõik sai alguse ikka koolis,olen õppinud süvakallakuga kunsti-ja bioloogia klassis,osalanud kunstiringides ,bioloogiaringides jne.Õppisin peale keskkooli maasikuarhitektiks ja tegutsen sellel alal tänaseni.Sisustuse juurde jõudsin oma klientide kaudu,ikka keegi küsis nõu ka sisustuse ja terrasside kujunduse kohta..nii see läks.Osalesin Eesti Kunstiakadeemias sisekujunduse kursustel ja hakkasingi pakkuma nii aiakujunduse kui ka sisekujunduse konsultatsioone ja eskiislahendusi.
2.Kaua oled Eesti turul tegutsenud?
Aiakujundaja teenust olen pakkunud juba üle10 aasta.Sisehajastuse teenust olen pakkunud ja palju põnevaid projekte teostanud(Radissoni hotell,Grand Rose SPA,Domina hotellid,Hotell Ermitage.jne) juba samuti 10 aastat.Sisekujunduse teenust olen pakkunud viimased 4 aastat.
2.Kuidas leiab tellija sisekujundaja või aiakujunduaja?
Kõige rohkem ikka minu tööde kaudu!Kui olen teinud ilusa aia või kodu,siis inimesed ikka mainivad ka ideede autori oma tuttavatele ja nii jõuavad nemadki minu juurde.
Aga on ka kodulehe kaudu klient tulnud,seal on väljas mõned fotod minu tehtud töödest,kui selline stiil meeldib,siis saab kenasti koostööd teha.
3.Kuidas algab koostöö kliendiga?
Tavaliselt on kliendil endal mingi nägemus ja ideed olemas,kuid ta ei oska luua tervikkonseptsiooni.Siin saangi aidata tervikpildi loomisel,väikeste detailide lisamisega saab luua palju põnevat ….
Aitan kliendil näha ette ehituse erinevaid etappe ,et nii ehitamisel vältida vigu ja hilisemaid ümbertegemisi.Näiteks pistikute ja veetorustike plaan peab olema valmis juba põranda aluspinna tegemisel-seega peab eskiisplaan sisekujundusest olema valmis ikka enne majaehitust.
4.Milline on trendikas sisekujundus?
Sisekujunduses on ühe hooaja trendidest võimatu rääkida,sest üks hea interjöör kestab aastaid.Trendidest saab rääkida aksessuaaride valikul.
5.Milline on sinu kujundusstiil?
Minule on südamelähedane eklektiline stiil-see on segatud,miksitud mitmest stiilist kokku.Põhjamaine minimalism tüütab inimesed ruttu ära ja seepärast saab põnevust ja pehmust juurde lisada eksootika või baroksete lisanditega.
6.Kes on sinu eeskujundeks?
Eestist ei oska tuua eeskujusid..aga maailmanimedest on vaieldamatu lemmik Kelly Hoppen.Tema käekiri ja laialdased ettevõtmised on minu inspiratsiooniks!
7.Mida pead enda tugevuseks?
Olen laia profiiliga kujunduskunstnik!
Oskan kujundada aedasid,terrasse,talveaedu,teostan sisehaljastusi restoranidedele hotellidele.Oskan pakkuda siekujunduse lahendusi kodudele või büroodele.Oskan dekoreerida lava või pulmapidu!
8.Millises keeles saab sinuga suhelda?
Minu emakeel on eesti keel,kuid räägin suhtlustasandil vene keelt,inglise keelt ja soome keelt.
9.Keda ootad enda kliendiks?
Oodatud on kõik inimesed kellel on sisustamine või aiakujundamine käsil.
Pakun ka väiksemas mahus konsultatsiooniteenust,küsimus võib olla tapeedi valikus elutuppa või siis vannitoa lihtsas ümberkujundamises.

Jane Pappel
CooLLine Design
http://www.coolline.ee
http://www.taimekujundus.ee

Be Sociable, Share!
Olen maastikuarhitekti haridusega,tegelenud maastikukujunduse ja sisehaljastusega juba üle 10 aasta.Minu poolt kirjutatud sisehaljastuseteemalisi artikleid on avaldatud Äripäevas,Eesti Päevalehes,Õhtulehes ,ajakirjas Interjöör. Sisekujundusalaseid nõuandeid ja projekte olen teinud viimased 4 aastat CooLLine Sisustussalongis,viimasel aastal projektipõhiselt kodulehe kaudu.Olen koostööd teinud ajakirjaga Buduaar,esinenud telesaates Buduaar,kirjutanud Eesti Päevalehes.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 455

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga