7 sammu oma meeskonna motiveerimiseks

Autor: Sander Saat

1. Kaasa oma inimesi.

Töötajad soovivad osaleda ettevõtte arenguprotsessides. Lisaks on neil tihti väga häid ideesid, mis võivad ettevõttele olulist positiivset mõju avaldada.

2. Suhtle.

Sage eeldus äris on, et “Head uudised on siis, kui ei ole uudiseid”. Kuid siiski soovivad töötajad regulaarselt kuulda ettevõtte arengust ja nende enda personaalsest resultatiivsusest. Kasuta memosid, e-maili, telefoni ja üks ühele kui ka grupi koosolekud, et hoida oma töötajad kursis muutuste, uuenduste, uute toodete ja kõige muu sellisega.

3. Tunnusta individuaalselt ja meeskonna tulemusi.

Taba inimene tegemas midagi hästi ning keskendu suurepäraste tulemuste tunnustamisele. Paku positiivset tuge, anna välja preemiaid, kasuta ettevõtte uudislehte ja ühiskoosolekuid toomaks esile erisaavutusi. Saada tänan sisuga e-maile, õnnitlevaid teateid ja helista oma töötajatele tunnustamiseks.

4. Esita väljakutsuvad eesmärgid.

Kogemused näitavad, inimesed pingutavad selle nimel, et saavutada tulemus, mida neilt oodatakse. Kui Sa sead oma meeskonnale väljakutsuvad eesmärgid , siis inimesed töötavad innukamalt saavutamaks neid, kui pakutav on realistlikult saavutatav.

5. Anna neile vahendid õnnestumiseks/edu saavutamiseks.

Ükski meeskond ei püsi motiveerituna, kui neil ei ole oma töö jaoks vajalikke vahendeid. See hõlmab nii sisemist kui välimist tuge, inventari, töökoha sisseseadet, reklaamivahendeid, koolitusi jne.

6. Tule toime halbade tulemustega.

Sinu meeskond ootab, et juht oskaks toime tulla nende töötajatega, kelle tulemused ei vasta ootustele. Siiski paljud juhid väldivad selliseid olukordasid, kuna kardavad sellega tegeleda, lootes et olukord laheneb iseesesest. See ei ole kunagi nii ja selline “pime” lähenemine mõjutab kasumlikkust, langetab käivet ja loob madala moraali.

7. Usu oma inimestesse.

Üldjuhul inimesed soovivad hästi hakkama saada. Kuid siiski paljud juhid juhivad oma ettevõtet, arvates et töötajaid tuleb kohelda “karjakoera” mentaliteediga. Installeeritakse varjatud kaameraid, jälgitakse kirjavahetust ning kehtestatakse protseduurireeglid, mis nõuavad töötajate nõusoleku saamiseks allkirju.

Motiveeri oma meeskonda pidevalt ja Sinu meeskond annab Sulle paremaid tulemusi.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 317

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga