5 müüti kullas ja hõbedas, mis pole tõesed.

Autor: Kälver Kilvits

5 kõige levinumat müüti kulla ja hõbeda kohta, mis pole tõsi.

Müüt: Pikas perspektiivis ületavad aktsiad alati kulla/hõbeda, seega pole mõtet kulda ega hõbedasse investeerida.

Tegelikkus: turud on tsüklilised. Isegi kui mõned Wall Streeti inimesed tahavad sind uskuma panna, et aktsiaturu kasum ja kasv on igavene, siis tegelikult see nii ei ole.

Joonis näitab vägagi hästi, et turud on tsüklilised ja praeguse turutsükli ajal on oodata Dow väärtuse langust 1=1 kullaga või rohkemgi kulla kasuks. Viimasel aktsiabuumil oli suhe 1Dow = 44oz kulda. Mida suuremaks mull läheb, seda sügevam auk tuleb.

Müüt: Metallide aktsiad on parem valik kui metallid ise.

Tegelikkus: Kulla/hõbeda aktsiad on eelkõige siiski aktsiad ja alles siis kuld/hõbe – seda ka mitte alati. Viimase kolme aktsiaturu krahhi ajal langesid kulla ja hõbeda aktsiad koos teistega püstloodis alla, lükates ümber maaklerite väited, et nendega saab end õnnetuste vastu kaitsta. Teiseks kulla ja hõbeda tõusuperioodil ei pruugi sa tõusust ikkagi kasu saada, kuna ettevõttel olid aktsionäride arvates kehvad väljavaated. Nii juhtus 2002-2003 tõusu ajal, aktsiaomanikud jäid kõvasti maha. Ostes kulda ja hõbedat ei investeeri sa neisse vaid nendega seotud toimingutesse. Sellega kaasnevad mitmesugused probleemid ja riskid, mis on omased kõigile aktsiatele.

Müüt: Kuld ja hõbe on kõige tavalisem kaup, mis ei erine põhimõtteliselt sealihast.

Tegelikkus: Metallidega kaubeldakse kaubabörsidel küll sarnaselt sealihaga ja teiste toodetega, kuid midagi rohkem neil ühist pole. Ühtlasi on need ainsad tooted, mida tarbitakse ja kasutatakse samaaegselt ka rahana, et soodustada edaspidist tarbimist. Kuld ja hõbe on igihaljas kaup.

Müüt: Kuld ja hõbe on mineviku rahasüsteemide jäänus, tal pole kohta infoajastul

Tegelikkus: Kuld ja hõbedat hoitakse senini reservvarana peaaegu kõigis maailma keskpankades. See on vara viimase häda korral, mida kasutatakse rahvusvahelistel hädaolukordadel. Kuld ja hõbe on tänapäeval sama asjakohane kui minevikus.

Müüt: Kuld ja hõbe on spekulatiivsed ja ebakindlad investeeringud, millest peaks hoiduma.

Tegelikkus: Mitte kulla ja hõbeda, vaid valuutade väärtus on see, mis muutub. Kõike, mida saad osta 1oz kullaga praegu sai ka vanasti.(1oz= korralik ülikond – 2010; 1oz=korralik tuunika – 1230) Graafikutes leiduvad järskude tõusude/languste põhjuseks ei ole kulla ja hõbeda ebastabiilsus, pigem valitsuste/keskpankade sekkumine hinna all hoidmiseks. Kui turu jõud on sekkumisest jagu saanud, hakatakse kulla ja hõbedaga taas kauplema loomulikul tasemel, mis on osutunud mitmeid kordi kõrgemaks vahelesegajate eesmärkidest.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 436

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga