10 suurimat viga, mida investor saab teha sellel kümnendil.

Autor: Kälver Kilvits

10 Suurimat viga, mida investor saab teha sellel kümndendil.
10.Portfell 100% aktsiad
Aktsiad on peamised investeerimisvahendid, millest inimesed teavad. Enamikel on pankuri soovitusel koostatud aktsiaportfell ühisfondidest – niiöelda turvaline ja hajutatud.
Praegusel turul on väga ohtlik olla aktsiates, eriti kui sa täpselt ei tea, mida teed. Inimesed, kes hoiavad lihtsalt raha on ka vähem kaotanud viimaste aastate jooksul kui keskmine „investor“, kes ostab ühisfonde.
9.100% võlakirjades
Ebakindel aktsiaturg on paljud eemale peletanud võlakirjade ohutusse embusesse. Võlakirjad on kõike muud, kuid mitte ohutud! Intressimäärad on naeruväärselt madalad, oletatavasti tippnevad nad lähiajal.
Intressimäärade tõustes – mida nad ka teevad – on võlakirjad purustatud ja hind liigub alla. See võib juhtuda kiiresti.
8.Olles „kõik“ USA
Vaatamata triljonitele dollaritele stiimul rahale,ei ole USA väga stimuleeritud. Ei pea just geenius olema, et näha riigi halba seisu.
7. Kulla ja hõbeda mitte omamine.
Kuld ja hõbe ei saa minna pankrotti. Kuld ja hõbe on olnud maailma raha palju palju aastaid. Kulda ja hõbedat ei saa tekitada juurde printides pilte/numbreid paberile.
Kuld ja hõbe on raha. Kuigi kuld ja hõbe lühikeses perioodis on langend, pikem trend on siiski ülespoole.
6.Poliitikute ignoreerimine.
Praegusel ajal tuleks nende otsuseid ja kavatsusi väga tähelepanelikult jälgida. Mitte kritiseerimiseks või laimamiseks, vaid sellest, et osata otsuseid enda kasuks tööle panna.
5.Lasta valitsusel enda eest hoolitseda.
Uskumine, et valitsus teab, mida teeb on lollidele. Uskumine, et valitsus suudab parandada kõike, mis halvasti on lollidele.
Muidu poleks ju midagi halba olemas.
4.Võimendamine
Kui Sinu investeeringud on väärtust kaotanud, hulleim asi, mida praegu teha on võimendada nad uuesti üles lootuses võita väärtust tagasi. Võimendus on üks majanduskriisi põhjuseid.
3. Investeerimine massiga
Kui sa kuuled võimalusest Äripäevas, siis sellelt on juba raha teenitud. Rohkem pole sul vaja teada.
2. Investeerimine emotsiooni pealt
See on surmav. Mida hullem on majanduslik seis, seda suuremad võimalused avanevad. Trikk seisneb selles – tuleb teha taustauuringut.
Ei tasu igat rohelist indeksit vaadata kui potensiaalset investeeringut.
Investeeri ilma emotsioonita !
1. Eeldamine – halvim on möödas.
See pole tavaline majandustsükkel. Mitte kunagi varem pole majanduslangus mõjutanud tervet maailma korraga. Varem pole ka kõik valitsused olnud kõrvuni võlgades.
Eeldamine, et see on lühiajaline majanduslangus ja kui oled kannatlik teenib su investeering raha tagasi on hulleim asi, mida investor teha saab.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 404

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga