10 näpunäidet tõhusaks artikliturunduseks internetis

Autor: Gabriel Valdoja

Artikliturundus iseenesest on mainekujunduse ja suhtekorralduse klassika, jalgratast ei ole vaja leiutada. Internetiturunduse ning SEO kontekstis on artiklite kirjutamisel ja levitamisel mõned eripärad. Siin 10 näpunäidet , mis aitavad sul internetis artikliturundusest maksimumi võtta:

1) Kirjuta erinevaid artikleid. Ära kopeeri, kirjuta originaalartikkel igale erinevale artikliturunduse veebilehtedele. See nõuab küll rohkem tööd, ent tasub end ära. Otsingumootorid püüavad sama sisuga lehti mitte indekseerida, seepärast ei ole korduvalt avaldatud artikli koopiad üldjuhul otsingumootorites leitavad. Indekseerimata lehtedelt saadavatel linkidel puudub kahjuks väärtus.

2) Sisu loeb. Ära kirjuta ainult otsingumootoritele, kirjuta ikka eelkõige lugejale. Paku talle väärtuslikku informatsiooni. Any publicity is good publicity reegel küll kehtib, ent nii nagu artiklite abil on võimalik oma mainet eksperdina tõsta, saab suure hulga sisutute tekstide avaldamisega ka reputatsiooni kahjustada. Lugeja kulutab oma aega, paku talle selle eest midagi väärtuslikku.

3) Kirjutades inimestele arvesta ka robotitega. Kui artikli pealkiri ning sisu sisaldavad õigeid märksõnu, võib ka artikliturunduse veebis avaldatud tekst saavutada otsingumootorites head positsioonid ning tuua su kodulehele sel teel täiendavaid külastajaid.

4) Parim artikli pikkus on orienteeruvalt 500-700 sõna. Kui öelda on palju rohkem, kirjuta ühe pika asemel parem mitu lühemat artiklit, vastasel korral ei ole tekst internetis kõige lugejasõbralikum. Ära kirjuta ka palju lühemalt – oluliselt lühem tekst jääb sisuliselt hõredaks ning vähem 250 sõna puhul ei pruugi otsingumootorid teksti indekseerimiseks piisavalt kaalukaks pidada.

5) Ära unusta, et internetis inimene mitte ei loe, vaid skaneerib teksti. Kasuta lühemaid lauseid, liigenda tekst lõikudeks, rõhuta. Vajadusel lisa vahepealkirjad.

6) Kui avaldad artikli ka oma kodulehel, lisa mujal avaldatud versiooni juurest kindlasti viide ka konkreetsele originaalversiooni lehele. Kui sama sisuga tekst esineb erinevates veebides, püüavad otsingumootorid tuvastada originaalversiooni ning annavad sellele kõrgeima väärtuse. Kui viitad artikli juurest näiteks ainult oma veebi avalehele, võib otsingumootor pidada originaaliks artikliturunduse lehel avaldatud eksemplari ning su kodulehe PageRank ning ning nähtavus otsingumootorites kannatab.

7) Ära viita oma veebist artikliturunduse lehele tagasi. Linkide vahetamine devalveerib otsingumootorite silmis sealt saadud viidet oluliselt.

8) Võimalusel lingi oma kodulehele artikli põhiteksti seest, mitte ainult autoriinfo osast artikli alt. Google annab teksti seest antud viidetele suurema kaalu kui lehe alaosast saadud linkidele. Mida lähemal teksti algusele link asetseb, seda suurem on tema väärtus SEO seisukohast.

9) Võimalusel kasuta oma kodulehele viitamisel alati ankurtekstiga linki. Näiteks link meie firma kodulehele märksõnaga internetiturundus oleks meile SEO askepktist palju väärtuslikum, kui lihtsalt viide veebiaadressile http://www.frontpage.ee või firma nimele Frontpage OÜ. (artiklid.eu lehel kahjuks teksti sisse ankurtekstiga linki paigutada ei saa).

10) Kui postitad väga palju artikleid erinevatesse veebidesse, varieeri kindlasti kodulehele viitavate linkide ankurteksti. Liiga palju ühe märksõnaga linke teeb su veebi lingiprofiili ebaloomulikuks ning võib käivitada Google spämmifiltrid. Tulemuseks võib olla karistus ja kodulehe positsiooni parandamise asemel saavutad hoopis positsiooni langemise otsingumootorites. Kuni paarikümne artikli korral seda muret ei ole, ent kui tõeliselt hoogu satud, tasub pisiasjades hoolikas olla.

Be Sociable, Share!
Gabriel Valdoja on internetiturunduse agentuuri Frontpage juhataja. Artikli algversioon on avaldatud Frontpage ajaveebis.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 510

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga